Sık Sorulan Sorular

EOSB kartınıza 10.000´den fazla noktada para yükleyebilir ve dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

• PTT şubelerinde veznelerden para yükleyebilirsiniz.

Yatırılan tutarın %2´si kart bakiyesinden düşülür.

• PTT ATM´lerinde kartınızı yerleştirip şifre girerek para yükleyebilirsiniz.

Yatırılan tutarın %2´si kart bakiyesinden düşülür.

• Migros kasalarından para yükleyebilirsiniz.

Ücret 2 TL olup ayrıca tahsil edilir.

• Seçkin gazete satış noktalarından yükleyebilirsiniz.

Ücret 2 TL olup ayrıca tahsil edilir.

• ING Bank ATM´lerinde Kartsız İşlemler  menüsünü kullanarak yükleme yapabilirsiniz.

Ücretsiz

• ParaMara uygulamasına kredi kartınızı tanımlayarak hesabınıza para yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz

• EOSB karttan EOSB karta para transferi gerçekleştirebilirsiniz.

EOSB karttan EOSB karta para transferi ücreti işlem başına 1 TL ’dir.

• ininal Cüzdan uygulamasından kredi/banka kartlarınızı kullanarak ininal kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz.

Ücret 2 TL olup ayrıca tahsil edilir.

• Ayrıca EOSB kartınıza, bankalarla yapılan anlaşmalar sayesinde EFT menüsünü kullanarak da kolayca para yükleyebilirsiniz.

Kartınızı hem internette hem mağazalarda, yurtiçinde ve yurtdışında her yerde kullanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, kredi kartı / banka kartı´nın geçerli olduğu her yerde geçerlidir.

EOSB kart henüz nakit para çekimine kapalıdır. Para çekme özelliğimiz şu anda geliştirilmektedir.
Kartın ön yüzündeki 16 haneli ininal kart numaranızın son dört rakamı kartınızın şifresidir. Kartınızın şifresini PTT Matik´lerden değiştirebilirsiniz. şifrenizi 3 kere hatalı girdiğinizde kartınız bloke olur. 
www.card.eosb.org.tr adresinden, güncel ücretler ve para yükleme noktaları hakkında güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Kart ücreti satın alma kanallarına göre farklılık gösterebilir.
EOSB kartınızda bakiye varsa her ay 2 TL aylık servis ve kullanım ücreti alınır. İçinde para olmayan kartlardan aylık servis ve kullanım ücreti alınmaz, geçmiş aylara ait servis ve kullanım ücreti tahsil edilmez ve kart eksi bakiyeye düşmez.(Örnek: Ali´nin ininal kart´ında son 3 ay boyunca hiç para yoksa ve Ali 4. Ay içinde kartına para yüklerse, sadece 4. Aya ait olan servis ve kullanım ücreti alınır.)
EOSB kartınıza, ParaMara uygulamasını kullanarak, tanımlayacağınız kredi kartınızdan para aktarabilir ya da EFT ile para gönderebilirsiniz.
Kişiselleştirilmiş / hesaba eklenmiş ininal kartların 1 ay için harcama limiti 750TL´dir. Her ayın 1´inde bu limit tekrar 750TL olur.
EOSBkarta ilk yüklemede 300 TL´ye kadar para yükleme yapılabilir. İlk yüklemeden sonraki yüklemeler için kartın www.ininal.com sitesinden ya da ininal cüzdan uygulamasından kişiselleştirilmesi / hesaba eklenmesi gerekmektedir. Kişiselleştirilmeyen / hesaba eklenmeyen kartlara 2. yükleme yapılamaz.
EOSB kartınıza Migros, Migros Jet, PTT Şubeleri, PTT Matik, seçkin gazete bayileri ve ING Bank ATM´lerinden para yükleyebilirsiniz. ininal karta EFT yöntemi ile de para yüklenebilir. Ayrıca ininal kartınıza, ParaMara uygulamasını kullanarak, tanımlayacağınız kredi kartınızdan da para aktarabilirsiniz.
EFT yapabilmek ininal kartın ininal´da yaratılmış bir hesaba eklenmiş olduğundan emin olun. 
Herhangi bir bankadan ya da online bankacılık şubesinden EFT yapabilirsiniz. 
EFT´nin yapılacağı banka: ING BANK - Banka Kodu: 99 
Şube: İstanbul / Genel Müdürlük - Şube Kodu: 1 
Alıcı hesap no: ininal kartın ön yüzünde bulunan 16 haneli kart numarası 
Alıcı isim - Soyisim: EOSB kart sahibinin ismi ve soyismi 
Tutar: 300 TL´ye kadar para gönderebilirsiniz. 
iPhone ve Android telefonlarda ininal cüzdan uygulaması üzerinden ve ininal.com Online İşlemler´den kartınıza ait bakiyenizi ve hesap hareketlerini görüntüleyebilirsiniz.
Yeni bir EOSB kart satın alarak hesabınıza tanımlayabilir, eski kartınızdaki bakiyeyi ininal Müşteri Hizmetleri üzerinden transfer edebilirsiniz. ininal Müşteri Hizmetleri numarası: 0850 311 77 01

Hayır, gerekmiyor. EOSB Kart´a herhangi bir sözleşme ya da form imzalamadan ve bankada hesap açmadan sahip olabilirsiniz. Satış noktalarından 5 TL´ye alabileceğiniz ininal karta, ininal para yükleme noktalarından para yükleyerek kullanabilirsiniz.

Online İşlemlere Giriş sayfasından, Şifremi Unuttum sayfasına giriş yaparak hesabınıza ait bilgileri doğruladıktan sonra, sisteme kayıtlı cep telefonunuza gönderilen Geçici Şifre´yi girerek hesabınıza ait şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.
Kayıp ve çalıntı durumunda ininal Müşteri Hizmetlerini aranarak kart iptal edilmelidir. Kendi kimliğinize kayıtlı başka bir ininal kartınıza, kaybettiğiniz veya çaldırdığınız bakiyeniz aktarılabilir. Kişiselleştirilmemiş kartlarda kalan bakiyeler başka kartlara aktarılamaz. Kullanıcı hataları, kayıp, çalıntı vs. sebeplerle doğmuş /doğacak tüm zararlardan ininal Kart kullanıcısı sorumludur; ininal şirketi sorumlu tutulamaz. 7/24 ininal Müşteri Hizmetlerini: 0850 311 77 01

Karta sahip olmak ve kullanmak için 12 yaşında olmak yeterlidir.

İnternette alışveriş yapmak istediğinizde sizden 16 haneli kart numarası, kartın son kullanma tarihini ve 3 haneli güvenlik kodu (CVC2) kodu istenir. Güvenlik kodu kartın arkasındaki numaraların son 3 hanesidir ve değiştirilemez. 3 kere yanlış girildiğinde kartınız bloke olur
EOSB karta bakiye yüklemeleri sadece Türk Lirası ile yapılabilmektedir. Döviz harcama işlemlerinizde TL bakiyeniz otomatik olarak döviz kuruna çevrilir. Türk Lirası dışında yapılan farklı para birimi işlemlerinde, yurtdışı takas işlemlerinde uygulanmakta olan döviz kuru; Merkez Bankası´nın uyguladığı kurlardan ve komisyonlardan dolayı % 7 kadar farklılık gösterebilmektedir.
İş ortağımız olun
Marka önerisinde bulunun.

Anlaşmalı Yükleme Noktaları